Findeks Kredi Notu Sorgulama Öğrenme

KREDİ NOTUM NEDEN DÜŞÜYOR ?

Kredi notu neden düşer, sorusuna verilebilecek cevaplar arasında kredi kartı ürünlerinin kullanılması ve buna karşılık olarak borcunun gününde ödenmemesi gelmektedir. Kredi kartının aylık borç bilgisine göre tamamını ödemeyen tüm müşterilerin kredi notu düşer. Özellikle kredi kartının borcunun ödenmesi noktasında asgari miktarı ödeme gibi gaflete düşenlerin tüm kredi notları düşer.

Çekilecek olan kredi ürününe veya kredi kartı çıkartılmasına kefil olduğunuz zaman kendi kredi notunu düşürürsünüz. Herhangi bir şekilde kefillik durumunda not düştüğü gibi aynı zamanda kefil olduğunuz kişi ödemelerini düzenli yapmadığı zamanda kredi notunun düşmesine neden olursunuz.

Banka hesaplarınızda herhangi bir şekilde bakiye olmaması veya var olan ek limit bilgilerinin kullanılması ve düzenli olarak ödenmemesi de kredi notunuzu düşürür.

Günlük yaşamda finans işlemleri için bankaları kullanan müşterilerinin son yıllarda en çok duyduğu konuların başında Findeks kredi notu gelmektedir. Findeks, bireysel ve reel sektörün içerisinde bulunan kişilerin finansal işlemlerini Kredi Kayıt Bürosunun yeni platformu olarak kullanmış olduğu ortamdır. Bu platform sayesinde birçok kişi finans işlemlerini daha iyi takip edebilecektir. Ayrıca bu platform bireysel müşterilerin bankalardan kredi, kredi kartı ve kıymetli evrak gibi ürünleri talep ederken bankaların talepte bulunan müşterilerin geçmiş bilgi ve kayıtlarını görebilme adına bakmış oldukları kredi notunu da göstermektedir.

Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulan ve şimdilerde sadece Findeks Kredi Notu olarak bilinen uygulama sayesinde Findeks kredi notu öğrenme işlemini de gerçekleştirebileceksiniz.

Bir döneme kadar sadece bankaların görebildiği kredi notu artık Findeks platformu sayesinde bireysel kullanıcıların bankaya gitmeye gerek kalmadan evinin ortamında rahatlıkla öğrenebilmelerine imkan sağlamaktadır. Findeks kredi notu sorgulama işlemi için ilk olarak Findeks’in internet platformuna girmek gerekmektedir. açılan ekranda yer alan “Findeks Kredi Notunu Anında Öğren” bölümünde yer alan kutucuğa T.C. kimlik numarasını yazdıktan sonra sorgula butonuna tıklamak yeterlidir.

EV HANIMLARINA KREDİ VEREN BANKALAR İÇİN TIKLAYIN

Sorgulama işleminden sonra açılan yeni ekranda kişisel bir takım bilgileri girmeniz istenmektedir. Son olarak safyanın en alt kısmında yer alan iletişim bilgilerinden aktif olarak kullanmış olduğunuz telefonu tıklayıp gönder dedikten sonra cep telefonunuza yeni bir şifre gelecektir. Bu şifreyi yeni açılan ekrana girdikten sonra kendinize ait olan kredi notunu öğrenmiş olacaksınız. Findeks kredi notu sorgulama işlemi ile kendinize ait bankacılık işlemlerinin size nasıl referans olduğunu görebileceksiniz.

KREDİ NOTUMU NASIL ÖĞRENEBİLİRİM BURADA 

Sizlere, sitemiz paradoktoru.com üzerinden kredi puanları ile ilgili anlayacağınız düzeyde ve açıklayıcı olarak tüm anlatımların tamamını yaptık. 

Kredi Notu ile ilgili kategorimize bakarak sizler için açtığımız bütün kredinotu skoru ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda tüm bu konular ile ilgili sorunların tamamını bizlere ilgili konularımızın altından iletebilir, sorular yönelterek cevaplar bulabilirsiniz.

BANKA KREDİ NOTU NEDEN DÜŞER 

KARA LİSTEDE OLANLARA KREDİ VEREN YERLER BANKALAR

NOT: Kredi puanlarınızı, kredi çekeceğiniz bankadan da tanıdık ya da memur vasıtası ile ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. Öğreneceğiniz kredi puanlarınız için her sorgulama sizin kredi puanlarınızın düşmesine neden olacaktır lütfen bunu göz önünde bulundurunuz.


Akbank İhtiyaç Kredisi Sorgulama

Akbank İhtiyaç Kredisi Sorgulama

Ülkemizde bankacılık sektöründe hizmet veren kuruluşlar arasında yer alan Akbank, özel bankacılık hizmetinde sınır tanımayan bankalar

İş Bankası Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

İş Bankası Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Ülkemizde finans sektöründe hizmet veren bankalar arasında yer alan İş Bankası, yıllardır özel sermaye destekli en

Şekerbank Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Şekerbank Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Türkiye de bankacılık sektöründe en köklü geçmişe sahip bankalardan biri hiç şüphesiz Şekerbank’tır. İlk olarak kamusal

ING Bank Kredi Başvurusu Sonucu Sorgulama

ING Bank Kredi Başvurusu Sonucu Sorgulama

Ülkemizde bankacılık anlayışına yeni bir tanım kazandıran ING Bank, müşterilerine daha iyi hizmet verebilme adına bu

Vakıfbank Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Vakıfbank Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Bankacılık sektöründe hizmet veren kuruluşlar arasında yer alan Vakıfbank, kamusal sermaye ortaklı bankalarımızdan biridir. Vakıfbank, kurulduğu

Fibabanka Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Fibabanka Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Bankacılık sektöründe hizmet veren Fibabanka, müşterilerinin talepleri doğrultusunda kredi ve kredi kartı ürünlerini kullandırmaktadır. Sunmuş olduğu

TEB Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama

TEB Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama

Türkiye Ekonomi Bankası olarak bilinen TEB bünyesinde bulunan müşterilerinin birçok bankacılık hizmetine gerekli desteği sağlamaktadır. Özellikle

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Türkiye bankacılık sektöründe hizmet veren kuruluşlar arasında kamusal sermaye destekli bankalar sıralamasında ilk sırada yer alan

HSBC Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama

HSBC Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama

Bankacılık sektöründe hizmet verip, özel sermaye destekli olarak kurulan HSBC Bank bünyesinde bulunan birçok bankacılık hizmetini

Albaraka Türk Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama

Albaraka Türk Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama

Bankacılık sektöründe hizmet veren Albaraka Türk, sektörün içerisinde yer alan katılım bankacılığı olarak bilinen alanda hizmet

TEB İban Öğrenme ve Doğrulama

TEB İban Öğrenme ve Doğrulama

Türkiye de bankacılık alanında özel banka statüsünde hizmet veren kuruluşlar arasında yer alan Türkiye Ekonomi Bankası(TEB)

Kredi Kartı Ekstresi Öğrenme

Kredi Kartı Ekstresi Öğrenme

Kredi kartları bankaların müşterilerine alışveriş yaparken tek çekim veya taksitlendirme imkanını sunmasının yanında aynı zamanda nakit


Yorum Gönder

 1. mehmet çakmak diyor ki:

  kredi notumu öğrenmek istiyorum..

  1. Hüseyin Uğur Efe diyor ki:

   Kredi notumu ögrenmek istiyorum

   1. Serdar diyor ki:

    Bankada kredi notu sorgulama yapmak istedim. 10 TL para istediler. Yardımcı olabilirmisiniz. Kredide çekmek istiyorum.

    1. Muhammet diyor ki:

     Kredi notumu öğrenmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz.

     1. Cevat diyor ki:

      Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Kredi notumu kontrol ettim. Biraz kötü çıktı. Nasıl yükseltmem gerektiği hakkında da bilgi verirmisiniz.

      1. Feyyaz diyor ki:

       Kredi notumu öğrenmek istiyorum.

       Etiketler :